Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/plugins/rocket-lazy-load-pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer81536/public_html/ballada/:/home/platne/serwer81536/tmp/:/home/virtuals/ballada.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer81536/public_html/ballada/wp-includes/l10n.php on line 763
Audycje - Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Shadow

Audycje

Audycje radiowe

Jeżeli uważacie, że na tej liście powinna znaleźć się jakaś audycja z kręgu szeroko pojętej piosenki z tekstem – prosimy o maila z podaniem nazwy audycji, nazwy radia, imienia i nazwiska osoby prowadzącej audycję (autora), dnia tygodnia w którym jest nadawana oraz godziny emisji.

Poniedziałek

Trzeba marzyć

godz. 19.00 – 22.00
Autorzy: Nula Stankiewicz i Janusz Strobel
Polskie Radio RDC

Nadajemy o nas, o naszych muzycznych przyjaciołach. Nadajemy utwory, których nie usłyszycie w „mainstreamowych” mediach. Nadajemy pozytywne myśli. Gdziekolwiek Was zastajemy w poniedziałkowe wieczory, dobrze jest wiedzieć, że nas słuchacie!

Synkopa Słowa

godz. 19.05 – 20.00
Autor: Wojciech Socha
Radio Ostrowiec

Audycja, w której można posłuchać piosenek z szeroko rozumianego nurtu piosenki z tekstem. Autor stara się pokazać te, które już znalazły swoje miejsce w historii polskiej piosenki, ale i te, które mogłyby, a nawet powinny się tam znaleźć.

Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków

godz. 20.00 – 22.00
Autor: Piotr Szauer
Radio UWMFM

Autorska audycja Piotra Szauera poświęcona szeroko rozumianej piosence literackiej i autorskiej, czyli gatunkom często pomijanym przez media, „niepotrzebnym”… Jedyna taka audycja w północno-wschodniej Polsce!

Pod Wielkim Dachem Nieba

godz. 20.00 – 22.00
Autor: Piotr Spottek
Radio Muzyczna Cyganeria

Audycja promująca piosenkę autorską, poetycką, aktorską, turystyczną i żeglarską. Na antenie pojawiają się goście, wywiady, informacje o ciekawych imprezach. W kąciku „Cztery ściany wiersza”, Maria Duszka prezentuje twórczość współczesnych poetów z kraju i zagranicy.

Środa

Muzyczna Cyganeria

godz. 23.00 – 02.00
Autor: Leszek Kopeć
Radio Wrocław

Autorska audycja, którą Leszek Kopeć tworzy od 1989 roku. Jest poświęcona piosence autorskiej, piosence poetyckiej oraz piosence turystycznej (tej może trochę w mniejszym stopniu a jednak).

Piątek

W Krainie Wojtka Belona

godz. 22.05 – 23.00
Autor: Leszek Ślusarski
Radio Kielce

Spotkanie z piosenkami Wojtka Belona i innymi piosenkami z Krainy Łagodności. Autorska audycja Leszka Ślusarskiego nadawana w piątkowe wieczory na antenie Radia Kielce.

Sobota

Piosenki z tekstem

godz. 15.05 – 16.00
Autor: Bogusław Nowicki
Polskie Radio Poznań

Przed laty kultowa audycja promująca współczesną piosenkę literacką w Programie Trzecim Polskiego Radia, obecnie w nowej odsłonie na antenie Polskiego Radia Poznań.

Niedziela

godz. 08.00 – 12.00
Autor: Ireneusz Jarecki
Radio Centrum

Audycja zajmuje się prezentowaniem i promowaniem artystów oraz piosenek: autorskich, poezji śpiewanej, studenckiej i turystycznej. Powtórka audycji w każdy piątek od 21.00 do 0.00.

Bliżej siebie

godz. 23.00 – 02.00
Autor: Leszek Kopeć
Radio Wrocław

Audycja, w której gości muzyka polska, od najstarszych utworów do lat 90., ale czasami autor zapędza się do współczesności. Premiera audycji w każdą niedzielę.

Radia internetowe

Radio Danielka

radiodanielka.pl

Radio Danielka nadaje (z założenia) głównie polskie piosenki, ale zostawia sobie margines na eksplorowanie innych obszarów językowych. Stawia przede wszystkim na piosenki z sensem. Lubi piosenkę poetycką, choć nie stroni od piosenki kabaretowej, żeglarskiej czy aktorskiej. Uwielbia koncerty.