Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Shadow

Najnowszy tomik poezji „Gnioty dwa” Emila Kowalskiego

5 marca 2022 roku, miała miejsce premiera kolejnego tomiku poezji wydanego przez Emila Kowalskiego. To już trzeci tytuł poetycki w karierze.

Książka z utworami opowiadającymi głównie o miłości, utraconych szans oraz problemach osobistych autora. Tomik ma charakter pamiętnika, a styl jest urozmaicony. Występują zarówno wiersze białe jak i rymowane.
Treści przeznaczone są raczej dla osób dorosłych, gdyż opisują nie raz dosadnie samopoczucie autora.
Jest to na pewno interesujący zbiór do poczytania w wolnej chwili. Z uwagi na to, że wiersze mają swoją pewną chronologię, można łatwo doczytać się biografii życiowej autora.
Sam autor zapowiada, że to nie ostatnia pozycja na temat jego przeżyć i pracuje nad kolejnymi tomikami. Zresztą aby się dowiedzieć jakie to wiersze, czy mają to coś w sobie, wystarczy przeczytać fragment, który jest dostępny bez opłat na stronie wydawcy Gnioty dwa”.

Poeta jest również pisarzem i opisał swoje zmagania z alkoholizmem w książce pt. „Niepełnosprawność na życzenie„.
Pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Swoją przygodę z pisaniem zaczął już w szkole podstawowej. Jednak dopiero teraz, a konkretniej w 2017 roku, postanowił wydać swoją twórczość w postaci książkowej. Na jego koncie są jeszcze tomiki „Gnioty”. „Emocje”.
W swojej karierze zawodowej, udzielał się jako dziennikarz, prowadząc swoją gazetę internetową.
Ale to przeszłość i obecnie zajął się tylko pisaniem.

Przeczytaj również  Józef Baran - Krótka historia długiej przyjaźni z obywatelem ziemskim Adamem Ziemianinem