Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/plugins/rocket-lazy-load-pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer81536/public_html/ballada/:/home/platne/serwer81536/tmp/:/home/virtuals/ballada.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer81536/public_html/ballada/wp-includes/l10n.php on line 763
Bogusław Nowicki – "To, co pierwsze - najważniejsze" – nowy album. - Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Shadow

Bogusław Nowicki – „To, co pierwsze – najważniejsze” – nowy album.

Nowicki frontCD

„To co pierwsze, najważniejsze” – najnowszy album Bogusława Nowickiego, którego zawartość on sam określił (za tytułem swojej „trójkowej” audycji) jako piosenki z tekstem.   Album brzmieniowo zanurzony w akustyczno-elektronicznym instrumentarium, intryguje refleksyjnymi nastrojami, historiami z przymrużeniem oka czy energią bitów z niepokorną narracją. To wyjątkowo świeży i nowy odcień piosenki literackiej, pozornie oderwany od jej tradycyjnego korzenia, wciąż jednak bezsprzecznie wierny nieco cohenowskiej wymowie tekstów i muzyki.

Na specjalną uwagę zasługuje bonus track – piosenka Boba Dylana pt. „Duquesne Whistle”, pochodząca w oryginale z jednej z najciekawszych pozycji w repertuarze noblisty – płyty Tempest.

Bogusław Nowicki uzyskał z managementu Boba Dylana autoryzację własnego tłumaczena piosenki na język polski, wraz z serdecznymi życzeniami powodzenia dla swojego wydawnictwa.

Zawartość:

 1. To, co pierwsze
 2. Polityk
 3. Posłuchaj Aniołku
 4. Ja wiem
 5. Brzydka dziewczyna
 6. Dobry kurs
 7. Drzewo jak drzewo
 8. Sen się spełnił
 9. Chciała Zuzia ciasto piec
 10. Życie to jest podroż

Bonus track:

 1. Duquesne Whistle (z rep. Boba Dylana)

 

Aranżacje / Produkcja / Miks / Mastering – Witold Karolak
Nagrań dokonano w Magnetic Studio w 2019 r.
Executive Producer  – Bogusław Nowicki

 

O płycie – Bożena Chodyniecka

Ciepły głos, ostatnio z lekką chrypką, więc nawet jeśli Nowickiego nie znasz osobiście, w jakiś magiczny sposób od razu staje ci się bliski. Boguś mówi przekonująco: Dasz radę! Jego piosenki dają porządną porcję optymizmu. „Będziesz wiedział, jak żyć, kogo kochać, o czym śnić, dokąd zwiewać…” Nowicki opisuje swoje bliskie i dalsze krajobrazy, w nich ukochana, syn, dom. Jest refleksja o bliskich, ale i dalekich światach, sprawach prostych, może i banalnych. Ale jest także w tych piosenkach atmosfera odległych podróży, nieodłącznego autorowi żeglowania i zwyczajny zachwyt światem. „Wybierz swój dobry kurs, masz płynąć wciąż do przodu i już” – mówi sobie i nam Nowicki. Nieraz całkiem poważnie, nieraz z uśmiechem, psotą, żartem.

Przeczytaj również  XVI Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję - Łaźnia 2009

 

Nowicki plecyCD

 

Bogusław Nowicki & Projekt Mirosław Purzycki & Natan Band, Matomi, Jina – POLITYK