Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Shadow

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa nowa płyta – „Amazonia”

AMAZONIA str.1

9 lipca 2021 r. w trakcie Suwałki Blues Festival odbędzie się premiera handlowa albumu „Amazonia”.

Płyta zawiera 13 piosenek Sławka Wierzcholskiego + bonus, utwór instrumentalny „Tango Klecha”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu „Klecha” (reż. Jacek Gwizdała), który prawdopodobnie wejdzie na ekrany kin pod koniec 2021 roku.

CD różni się znacząco od wcześniejszych płyt Sławka Wierzcholskiego – nie jest to już wyłącznie blues – są to „bluesem podszyte” piosenki, które mogą się kojarzyć z klimatami tak zróżnicowanych gatunków jak folk, reggae, early jazz czy gypsy swing. Całość przypomina brzmieniowo dokonania J.J. Cale’a, Andersa Osborne’a czy Chrisa Rea.

Album brzmi bardzo współcześnie za sprawą nowoczesnej produkcji, za którą odpowiedzialny jest młody mistrz konsolety Mateusz Brzostowski. Brzmienie Nocnej Zmiany Bluesa wzbogacają: Wiesław Kryszewski – nowy gitarzysta zespołu oraz występujący gościnnie: Bart Sosnowski, Dominika Barabas (w chórkach) i legendarny saksofonista Adam Wendt. Porywające partie instrumentalne grają też Witek Jąkalski na slide guitar i Sławek Wierzcholski – naturalnie na harmonijce.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa grają, tworzą i koncertują nieprzerwanie od 39 lat. (!) Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, zmieniają się, ewoluują i udowadniają, że są ciągle interesującym, współczesnym, pełnym energii organizmem muzycznym. „Amazonia” jest tego najnowszym dowodem.

Od 1 czerwca 2021 r. płytę w rozgłośniach radiowych promuje utwór „Cel” (muz. i sł. Sławomir Wierzcholski)

tyl okladki

 

wydawca: SLM Ballada, 2021

wszystkie kompozycje: Sławek Wierzcholski

teksty: Sławek Wierzcholski z wyjątkiem 5. i 11. (Rafał Bryndal) oraz 12. (Bogdan Loebl)

Płytę można nabyć m.in. poprzez SLM „Ballada”.

 

Przeczytaj również  Piosenka - Rocznik kulturalny