Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Shadow

Mioduchowska Joanna

Joanna Mioduchowska

Bio Artystki
Joanna Mioduchowska

Autorka piosenek – słów i muzyki, pieśniarka. Gra na gitarze i harmonijkach ustnych. Głos szkoliła pod okiem prof. Czesławy Skrybant-Ciechomskiej. W recitalach wykonuje zarówno piosenki autorskie jaki i utwory z tekstami poetów-klasyków (Julian Tuwim, Adam Asnyk, Jarosław Iwaszkiewicz, Bolesław Leśmian, Konstanty Ildefons Gałczyński) oraz poetów współczesnych (m.in.: Andrzej Kubiak, Tadeusz Krzysztof Knyziak). Należy do warszawskiej grupy literackiej „Terra Poetica”. Teksty Joanny Mioduchowskiej były wykorzystane m.in. przez zespół Elektryczne Gitary: Piosenka „Ja mam szczęście” – w filmie i na płycie „Kilerów dwóch” oraz „Wnoszą-wynoszą” na płycie „Słodka Maska”.

Joanna Mioduchowska zdobyła szereg nagród i wyróżnień, m.in. została laureatką „Złotej Piątki OPPA 2010” – 28. Międzynarodowego Festiwalu Bardów w Warszawie, zdobyła „Grand Prix” Międzynarodowych Spotkań Muzycznych „Poetyckie Rubieże 2012” w Gubinie i drugą nagrodę na Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Autorską „Oranżeria 2011” w Radzyniu Podlaskim.

W listopadzie 2015 roku nakładem SLM „Ballada” została wydana debiutancka płyta Joanny Mioduchowskiej pt „Bujam w obłokach” z jej autorskimi utworami, doceniona przez miłośników nurtu piosenki literackiej jak i muzyki country.

 

Dyskografia:

  1. „Bujam w obłokach”, 2015, SLM „Ballada” (piosenki autorskie)
  2. „Perełki”, 2018, SLM „Ballada’ (piosenki autorskie i kompozycje do wierszy poetów: Tadeusz Knyziak, Andrzej Kubiak, Roma Rappe, Jacek Sabatowicz)
  3. „Pomiędzy gestami”, 2020, SLM „Ballada” (piosenki autorskie)

Galeria

Video