Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/plugins/rocket-lazy-load-pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer81536/public_html/ballada/:/home/platne/serwer81536/tmp/:/home/virtuals/ballada.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer81536/public_html/ballada/wp-includes/l10n.php on line 763
"Teatr piosenki" - nowa audycja radiowa - Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Stowarzyszenie Literacko Muzyczne Ballada
Shadow

„Teatr piosenki” – nowa audycja radiowa

Audycja Teatr Piosenki - Radio Aktywne


W Radiu Aktywnym – oficjalnej rozgłośni Politechniki Warszawskiej – wraz z rozpoczęciem roku akademickiego ruszyła nowa audycja – „Teatr Piosenki”. Oto, co na jej temat pisze autorka audycji – Monika Cygan.

W „Teatrze piosenki” czasem będzie lirycznie, romantycznie oraz bardzo poetycko, czasem zgryźliwie, satyrycznie i ironicznie, ale co ważne: zawsze po polsku i z tekstami mistrzów. Gdy przyjdzie pora, z zadumą wsłuchamy się w miłosną opowiastkę pióra Agnieszki Osieckiej, by zaraz potem felieton śpiewany zaprezentował nam Wojciech Młynarski, a lekką ironię życia spuentował Jonasz Kofta. Brawurowymi wykonaniami zachwycą nas też aktorzy, a z Krystyną Jandą, Wiktorem Zborowskim czy Marianem Opanią przejdziemy się do kabaretu, nie tylko dla panów, niekoniecznie tych starszych. Nie zabraknie też piosenki turystycznej i klimatów górskich wędrówek, pojawi się i Elżbieta Adamiak i Wolna Grupa Bukowina.

Podczas cotygodniowej emisji, odbywającej się w poniedziałkowe wieczory pomiędzy godz.20-tą, a 21-tą niekiedy zaplączemy się z Markiem Grechutą w „Dzikie wino”, czasem pod rękę z Grzegorzem Turnauem będziemy wędrować „ciepłym krajem, malachitową łąką morza”, by po chwili zatrzymać się i wsłuchać w instrumenty strojone przez Stare Dobre Małżeństwo gdzieś na wrzosowiskach. Wszystko w klimacie gawędziarskim, okraszone anegdotką czy historyjką z życia twórcy.

Do usłyszenia w „Teatrze piosenki”!

Radio Aktywne, poniedziałek, godz. 20.00

Przeczytaj również  Zmarł Marcin Różycki